Yangına karşı can ve mal güvenliğimizi sağlamak amacıyla tesis edilen yangın algılama ve alarm sisteminin en önemli ve ayırt edici özelliği "Doğru ve Erken" uyarı verebilmesi olmalıdır.

 

Günümüzde modern teknolojiye dayalı, yangının birden çok belirtisini algılayabilen ve bu bilgilerin farklı mahal ve çevresel koşullara göre değerlendiren algoritmalara sahip mikro işlemci kontrollü sistemler ile yangını doğru ve hızlı algılama mümkündür.

 

İnteraktif dedektörlere yüklenen algoritmalar hem gerçek bir yangın durumunu temsil eden verileri hem de yanlış alarma neden olan unsurların karekteristik bilgilerini içerir. Bu sayede veri analizi çok daha detaylı değerlenirilerek sistem kararlılığı sağlanır.

 

Tüm Detectomat ürünleri Almanya’da bulunan fabrikada ileri teknoloji ile
üretilmektedir. Tüm ürünlerde VDS ve Gost sertifikası, tüm dedektörler LPCB
sertifikasına sahiptir.

detect3004Plus broşür...

Bilgi İşlem Odaları, Data Odaları, Santral Odaları, Ups Odaları, Elektrik Pano Odaları, Jeneratör Odaları gibi 7/24 çalışan ve yangın riski bulunan, yangından korunması gereken alanlarda.

 

Yangın riski yüksek parlayıcı ve patlayıcı kimyasalların depolama ve aynı özellikteki kimyasalların atık alanlarında,

 

Motor Yatların Makine ve Yakıt Odalarında,

 

Mutfak Davlumbazlarındaki muhtelif yangınlarda otomatik söndürme sistemleri kullanılır.

 

Söndürme yapılacak alana, ortam şartlarına, yanıcı özelliklerine göre söndürücü gaz veya solüsyon seçilir.

 

Sistem mekanik veya elektronik destekli otomatik çalışır. Söndürme kontrol paneli bağlı dedektörleri izleyerek yangın durumuna karar verir ve sistemi çalıştırır.

 

Bu sistemler söndürülecek alana özeldir ve ortam şartlarına göre sistem tasarımı yapılır.

 

 

Acil durum aydınlatma sistemleri, binalarda normal aydınlatma kesintiye uğradığında devreye girerek asgari bir süre boyunca yeterli düzeyde aydınlatma sağlayan sistemlerdir.

 

Acil Durum Aydınlatma ve Yönlendirme Armatürleri kendi batarya, şarj devresi, mikroişlemci kontrollü denetleyicisi ve lamba sürücü devresine sahip cihazlardır. 

 

Bu sistemler insanların bulundukları yapılardan şebeke elektriğinin kesildiği veya can güvenliğinin tehlikeye girdiği acil bir durumda, engellere takılmadan, düşmeden, yaralanmadan güvenli bölgelere ulaşmasını sağlamaktadır.

 

Bu sebeple can güvenliği açısından son derece önemli ve dikkate alınması gereken önemli bir sistemdir.

 

 

 

Kapalı devre izleme (CCTV) sistemleri; farklı mekanları bir ve birden fazla noktadan sürekli izleyip kayıt altına alma imkanı sunar.

 

CCTV Sistemi; bilgisayar, tablet ve cep telefonu ile uzaktan erişim, canlı izleme, kayıt izleme, anlık görüntü yakalama gibi bir çok özellik barındırır.

 

Analog ve IP teknolojileri vardır. Tercih edilen daha net görüntü ve daha interaktif bir sistem olan IP kamera teknolojisidir.

 

Müşterinin isteği ve ihtiyacı doğrultusunda kayıt kapasitesi, görüntü kalitesi, senaryolar, izleme noktaları, izleme araçları, otomatik yedekleme gibi değişken sistem konfigürasyonu yapılabilmektedir.

 

Gelişen teknolojinin getirdiği yenilikleri yakından takip ederek güvenlik amaçlı kurulan kamera sistemleri ihtiyaçlarında her projeye uygun teknolojik ve yenilikçi çözümler üretiyoruz.

 

Yangın Algılama ve Alarm Sistemleri

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Otomatik Yangın Söndürme Sistemleri


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

Acil Durum Aydınlatma ve Yönlendirme Sistemleri 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CCTV Kamera Sistemleri